Karburator Polini 30 mm PWK
Karburator Polini 30 mm PWK
På lager – klar til afsendelse!
- Bestilt før 22:00, afsendes i dag!
- Gratis levering fra kr. 1.049
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Polini Karburator
Speciel Polini 30mm PWK karburator. De Polini PWK karburatorer bliver kontrolleret, testet og justeret på forskellige punkter i fabrikken. Således bliver tætningen af flydeventilen testet under tryk, og flydeniveauet justeres i fabrikken.
Type: PWK
Størrelse: 30 mm
Tilslutning til indsugningsmanifold: 35 mm
Tilslutning til filter: 49
Type dyse: Keihin PWK
Choke: Håndchoke
Tilslutninger: Benzin
Passer til: Universel anvendelig
Specifikationer
| Varenummer | POL-201.0169 |
| Producentnummer | 201.0169 |
| GTIN | 8054705051586 |
| Mærke | Polini |
| motorteknik | 2-takts |
| Choke betjening | Håndkvælning |
| Tilslutninger | Benzin |
| Diameter karburator | 30mm |
| Tilslutningsmål motor | 34,8 mm |
| Tilkoblingsmål luftfilter | 48,8 mm |
| Type tilslutning | Skub ind |
| Gasspjæld | D-Slide |
| Gasnålen | 30 |
| Sprinklerstørrelse | 135 |
| Stationær spraydumper | 45 |
| Type sprøjte | Keihin zeskant 5mm (PWK / CP) |
Anmeldelser
Karburator Polini 30 mm PWK