Karburator Polini 32 mm PWK
Karburator Polini 32 mm PWK
På lager – klar til afsendelse!
- Bestilt før 22:00, afsendes i dag!
- Gratis levering fra kr. 1.049
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Polini Karburator
Speciel Polini 32mm PWK karburator. De Polini PWK karburatorer bliver kontrolleret, testet og justeret på forskellige punkter i fabrikken. Således bliver tætningen af flydeventilen testet under tryk, og flydeniveauet justeres i fabrikken.
Type: PWK
Størrelse: 32 mm
Tilslutning til indsugningsmanifold: 40 mm
Tilslutning til filter: 54
Type dyse: Keihin PWK
Choke: Håndchoke
Tilslutninger: Benzin
Passer til: Universel anvendelig
Specifikationer
| Varenummer | POL-201.0170 |
| GTIN | 8054705051593 |
| Mærke | Polini |
| motorteknik | 2-takts |
| Choke betjening | Håndkvælning |
| Tilslutninger | Benzin |
| Diameter karburator | 32mm |
| Tilslutningsmål motor | 40 mm |
| Tilkoblingsmål luftfilter | 54mm |
| Type tilslutning | Skub ind |
| Gasspjæld | D-Slide |
| Gasnålen | N68E |
| Sprinklerstørrelse | 122 |
| Stationær spraydumper | 42 |
| Type sprøjte | Keihin zeskant 5mm (PWK / CP) |
Anmeldelser
Karburator Polini 32 mm PWK