Karburator Polini 24 mm PWK
Karburator Polini 24 mm PWK
På lager – klar til afsendelse!
- Bestilt før 22:00, afsendes i dag!
- Gratis levering fra kr. 1.049
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Fordele og ulemper
- Direkte gasrespons gennem D-slide gasskydel
- Brug af almindelige Keihin PWK dyser
- Solid finish og lang levetid
- Ikke beregnet til til 4-takt motorer
Beskrivelse
Polini Karburator
Speciel Polini 24mm PWK karburator. Polini PWK karburatorer bliver kontrolleret, testet og justeret på forskellige punkter i fabrikken. Således bliver tætningen af flydeventilen testet under tryk, og flydeniveauet justeres i fabrikken.
Type: PWK
Størrelse: 24 mm
Tilslutning til indsugningsmanifold: 35 mm
Tilslutning til filter: 49
Type dyse: Keihin PWK
Choke: Håndchoke
Tilslutninger: Benzin
Passer til: Universel anvendelig
Specifikationer
| Varenummer | POL-201.0166 |
| GTIN | 8054705051555 |
| Mærke | Polini |
| motorteknik | 2-takts |
| Choke betjening | Håndkvælning |
| Tilslutninger | Benzin |
| Diameter karburator | 24mm |
| Tilslutningsmål motor | 34,8 mm |
| Tilkoblingsmål luftfilter | 48,8 mm |
| Type tilslutning | Skub ind |
| Gasspjæld | D-Slide |
| Gasnålen | 24/26 |
| Sprinklerstørrelse | 105 |
| Stationær spraydumper | 45 |
| Type sprøjte | Keihin zeskant 5mm (PWK / CP) |
Anmeldelser
Karburator Polini 24 mm PWK