Tændrør NGK ER9EH-6N
Tændrør NGK ER9EH-6N
På lager – klar til afsendelse!
- Bestilt før 22:00, afsendes i dag!
- Gratis levering fra kr. 1.049
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Tændrør NGK
NGK tændrør ER9EH6N, NGK Tændrør har et bredt udvalg af tændrør af høj kvalitet og dækker dermed det største dele af markedet.
Det er vigtigt at kontrollere og udskifte din tændrør rettidigt og regelmæssigt. Tændrør slides over tid, de kan samle fedt, blive forurenede eller endda gå i stykker. Også ved brug æder elektroden fra tændrør sig lidt væk, hvilket kan gøre elektrodespændingen for stor.
Type: ER9EH-6N
Passer til: Bl.a. Piaggio 4 takt 4V
Specifikationer
| Varenummer | NGK-ER9EH-6N |
| Mærke | NGK |
| Skruetråddiameter | E = 8mm |
| Nøglemål | E = 13mm |
| Afbrydelsesmodstand | R = Modstand |
| Hittegrad | 9 |
| Gevindlængde | EH = 19mm (Langer schaft) |
| Konstruktionskarakteristika | N = Speciel masse elektrode |
| Elektrodeafstand | motor: 0,7-0,8mm Bil: 0,8-0,9mm |
Anmeldelser
Tændrør NGK ER9EH-6N