Tændrør NGK DR8EA
Tændrør NGK DR8EA
På lager – klar til afsendelse!
- Bestilt før 22:00, afsendes i dag!
- Gratis levering fra kr. 1.049
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Tændrør NGK
NGK tændrør DR8EA, NGK Tændrør har et bredt udvalg af tændrør af høj kvalitet og dækker derfor størstedelen af markedet.
Det er vigtigt at kontrollere og udskifte din tændrør rettidigt og regelmæssigt. En svag gnist fra tændrør medfører ujævn motoromdrejning. Tændrør slides over tid, de kan blive fedtede, snavset eller endda gå i stykker. Ved brug forbrænder elektroden fra tændrør også en smule, hvilket kan gøre elektrodeafstanden for stor.
Type: DR8EA
Specifikationer
| Varenummer | NGK-DR8EA |
| Mærke | NGK |
| Skruetråddiameter | D = 12mm |
| Nøglemål | D = 18mm |
| Afbrydelsesmodstand | R = Modstand |
| Hittegrad | 8 |
| Gevindlængde | E = 19mm (Lang aksel) |
| Konstruktionskarakteristika | S = Standard type |
| Elektrodeafstand | motor: 0,7-0,8mm Bil: 0,8-0,9mm |
Anmeldelser
Tændrør NGK DR8EA