Tændrør NGK DPR8EA-9
Tændrør NGK DPR8EA-9
På lager – klar til afsendelse!
- Bestilt før 22:00, afsendes i dag!
- Gratis levering fra kr. 1.049
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Tændrør NGK
NGK tændrør DPR8EA-9, NGK Tændrør har et bredt udvalg af tændrør af høj kvalitet og dækker dermed det største udvalg af markedet.
Det er vigtigt at kontrollere og udskifte din tændrør rettidigt og regelmæssigt. En svag gnist fra tændrør medfører ujævnt drift af motoren. Tændrør slides over tid, de kan blive fedtede, blive snavsede eller endda bryde sammen. Også ved brug brænder elektroden af tændrør konstant lidt væk, hvilket kan føre til, at elektrodeforholdet bliver for stort.
Type: DPR8EA-9
Specifikationer
| Varenummer | NGK-DPR8EA-9 |
| Mærke | NGK |
| Skruetråddiameter | D = 12mm |
| Nøglemål | D = 18mm |
| Struktur | P = Forskjudt isolatorpunkt |
| Afbrydelsesmodstand | R = Modstand |
| Hittegrad | 8 |
| Gevindlængde | E = 19mm (Lang aksel) |
| Konstruktionskarakteristika | S = Standard type |
| Elektrodeafstand | -9 0,9mm |
Anmeldelser
Tændrør NGK DPR8EA-9