Tændrør NGK D8HA
Tændrør NGK D8HA
På lager – klar til afsendelse!
- Bestilt før 22:00, afsendes i dag!
- Gratis levering fra kr. 1.049
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Tændrør NGK
NGK tændrør D8HA, NGK Tændrør har et bredt udvalg af tændrør af høj kvalitet og dækker dermed det største marked.
Det er vigtigt at kontrollere og udskifte din tændrør rettidigt og regelmæssigt. En svag gnist fra tændrør medfører ujævn drift af motoren. Tændrør slides over tid, de kan blive fedtede, tilsmudset eller endda gå i stykker. Desuden brænder elektroden i tændrør også lidt væk ved brug, hvilket kan medføre, at elektrodeforholdet bliver for stort.
Type: D8HA
Specifikationer
| Varenummer | NGK-D8HA |
| Mærke | NGK |
| Skruetråddiameter | D = 12mm |
| Nøglemål | D = 18mm |
| Afbrydelsesmodstand | Ingen |
| Hittegrad | 8 |
| Gevindlængde | H = 12,7mm (Kurzer schaft) |
| Konstruktionskarakteristika | S = Standard type |
| Elektrodeafstand | motor: 0,7-0,8mm Bil: 0,8-0,9mm |
Anmeldelser
Tændrør NGK D8HA