Tændrør NGK CR9EK
Tændrør NGK CR9EK
På lager – klar til afsendelse!
- Hvis du bestiller før 22:00, afsender vi i dag!
- Gratis levering fra 1049 kr.
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Tændrør NGK
NGK tændrør CR9EK, NGK Tændrør har et bredt udvalg af tændrør af høj kvalitet og dækker dermed det største område af markedet.
Det er vigtigt regelmæssigt og rettidigt at kontrollere og udskifte din tændrør. En svag gnist fra tændrør forårsager ujævn rotation af motoren. Tændrør slides over tid, de kan tilstoppe med fedt, blive snavsede eller endda gå i stykker. Også elektroden på tændrør brænder løbende lidt væk ved brug, hvilket kan medføre, at elektrodeafstanden bliver for stor.
Type: CR9EK
Specifikationer
| Varenummer | NGK-CR9EK |
| Mærke | NGK |
| Gevindstørrelse | C = 10mm |
| Nøglestørrelse | C = 16mm |
| Modstandsafskærmning | R = Modstand |
| Varmeværdi | 9 |
| Gewindelänge | E = 19mm (Lang gevind) |
| Konstruktionsdetalje | K = 2 stel-elektroder |
Anmeldelser
Tændrør NGK CR9EK