Tændrør NGK CR9EB
Tændrør NGK CR9EB
På lager – klar til afsendelse!
- Bestilt før 22:00, afsendes i dag!
- Gratis levering fra kr. 1.049
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Tændrør NGK
NGK tændrør CR9EB, NGK Tændrør har et bredt udvalg af tændrør af høj kvalitet og dækker dermed størstedelen af markedet.
Det er vigtigt at kontrollere og udskifte din tændrør rettidigt og regelmæssigt. En svag gnist fra tændrør medfører uregelmæssig drift af motoren. Tændrør slides over tid, de kan fedte til, blive snavsede eller endda bryde sammen. Også under brug brænder elektroden til tændrør en smule væk, hvilket kan medføre, at elektrodespændingen bliver for stor.
Type: CR9EB
Passer til: Blandt andet Piaggio 4 takt 2V
Specifikationer
| Varenummer | NGK-CR9EB |
| Mærke | NGK |
| Skruetråddiameter | C = 10mm |
| Nøglemål | C = 16mm |
| Afbrydelsesmodstand | R = Modstand |
| Hittegrad | 9 |
| Gevindlængde | E = 19mm (Lang aksel) |
| Elektrodeafstand | motor: 0,7-0,8mm Bil: 0,8-0,9mm |
Anmeldelser
Tændrør NGK CR9EB