Tændrør NGK CR7HSA
Tændrør NGK CR7HSA
På lager – klar til afsendelse!
- Bestilt før 22:00, afsendes i dag!
- Gratis levering fra kr. 1.049
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Tændrør NGK
NGK tændrør CR7HSA, NGK Tændrør har et bredt udvalg af tændrør af høj kvalitet og dækker derfor det største parti af markedet.
Det er vigtigt at kontrollere og udskifte din tændrør rettidigt og regelmæssigt. En svag gnist fra tændrør fører til uregelmæssig drift af motoren. Tændrør slides over tid, de kan blive fedtede, tilsmudsede eller endda bryde sammen. Også under brug brænder elektroden på tændrør lidt efter lidt væk, hvilket kan gøre elektrodebøjningen for stor.
Type: CR7HSA
Passer til: Bl.a. GY6 og Kymco 50cc 4 Takt
Specifikationer
| Varenummer | NGK-CR7HSA |
| Mærke | NGK |
| Skruetråddiameter | C = 10mm |
| Nøglemål | C = 16mm |
| Afbrydelsesmodstand | R = Modstand |
| Hittegrad | 7 |
| Gevindlængde | H = 12,7mm (Kurzer schaft) |
| Konstruktionskarakteristika | S = Standard type |
| Elektrodeafstand | motor: 0,7-0,8mm Bil: 0,8-0,9mm |
Anmeldelser
Tændrør NGK CR7HSA