Tændrør NGK CR10EK
Tændrør NGK CR10EK
På lager – klar til afsendelse!
- Bestilt før 22:00, afsendes i dag!
- Gratis levering fra kr. 1.049
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Tændrør NGK
NGK tændrør CR10EK, NGK Tændrør har et bredt udvalg af tændrør af høj kvalitet og dækker hermed den største del af markedet.
Det er vigtigt at kontrollere og udskifte din tændrør rettidigt og regelmæssigt. En svag gnist fra tændrør medfører, at motoren kører uregelmæssigt. Tændrør slides over tid, de kan blive tilstoppede, snavset eller endda bryde sammen. Desuden brænder elektroden af tændrør også en smule væk ved brug, hvilket kan medføre, at elektrodeforholdet bliver for stort.
Type: CR10EK
Specifikationer
| Varenummer | NGK-CR10EK |
| Mærke | NGK |
| Skruetråddiameter | C = 10mm |
| Nøglemål | C = 16mm |
| Afbrydelsesmodstand | R = Modstand |
| Hittegrad | 10 |
| Gevindlængde | E = 19mm (Lang aksel) |
| Konstruktionskarakteristika | K = 2 masse-elektrode |
| Elektrodeafstand | motor: 0,7-0,8mm Bil: 0,8-0,9mm |
Anmeldelser
Tændrør NGK CR10EK