Tændrør NGK C7HSA
Tændrør NGK C7HSA
På lager – klar til afsendelse!
- Hvis du bestiller før 22:00, afsender vi i dag!
- Gratis levering fra 1049 kr.
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Tændrør NGK
NGK tændrør C7HSA, NGK Tændrør har et bredt udvalg af tændrør i høj kvalitet og dækker dermed størstedelen af markedet.
Det er vigtigt regelmæssigt og rettidigt at kontrollere og skifte dit tændrør. En svag gnist fra tændrør medfører ujævnt motordrejning. Tændrør slides over tid, de kan blive foderet, snavset eller endda gå i stykker. Desuden brænder elektroden fra tændrør også en smule af ved brug, hvilket kan føre til, at elektrodespændingen bliver for stor.
Type: C7HSA
Passer til: Bl.a. GY6 og Kymco 50cc 4 Takt
Specifikationer
| Varenummer | NGK-C7HSA |
| Mærke | NGK |
| Gevindstørrelse | C = 10mm |
| Nøglestørrelse | C = 16mm |
| Modstandsafskærmning | Uden modstand |
| Varmeværdi | 7 |
| Gewindelänge | H = 12,7mm (Kort gevind) |
| Konstruktionsdetalje | S = Standardtype |
Anmeldelser
Tændrør NGK C7HSA