Tændrør NGK BR9ES
Tændrør NGK BR9ES
På lager – klar til afsendelse!
- Bestilt før 22:00, afsendes i dag!
- Gratis levering fra kr. 1.049
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Tændrør NGK
NGK tændrør BR9ES, NGK Tændrør har et bredt udvalg af tændrør af høj kvalitet og dækker dermed størstedelen af markedet.
Det er vigtigt at kontrollere og udskifte din tændrør rettidigt og regelmæssigt. En svag gnist fra tændrør medfører ujævn motoromdrejning. Tændrør slides over tid, de kan blive fedtede, tilsmudsede eller endda bryde sammen. Også ved anvendelse brænder elektroden fra tændrør gradvist væk, hvilket kan medføre, at elektrodeforskyvningen bliver for stor.
Type: BR9ES
Specifikationer
| Varenummer | NGK-BR9ES |
| Mærke | NGK |
| Skruetråddiameter | B = 14mm |
| Nøglemål | B = 21mm (20,8) |
| Afbrydelsesmodstand | R = Modstand |
| Hittegrad | 9 |
| Gevindlængde | E = 19mm (Lang aksel) |
| Konstruktionskarakteristika | S = Standard type |
| Elektrodeafstand | motor: 0,7-0,8mm Bil: 0,8-0,9mm |
| Mærke motorscooter | Gilera |
Anmeldelser
Tændrør NGK BR9ES