Tændrør NGK BR8HS
Tændrør NGK BR8HS
På lager – klar til afsendelse!
- Hvis du bestiller før 22:00, afsender vi i dag!
- Gratis levering fra 1049 kr.
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Tændrør NGK
NGK tændrør BR8HS, NGK Tændrør har et bredt udvalg af tændrør af høj kvalitet og dækker dermed størstedelen af markedet.
Det er vigtigt at tjekke og skifte dit tændrør rettidigt og regelmæssigt. En svag gnist fra tændrør kan forårsage uregelmæssig motordrift. Tændrør slides over tid, de kan blive fede, blive tilsmudsede eller endda gå i stykker. Også ved brug forbrænder elektroden af tændrør sig en smule, hvilket kan medføre, at elektrodeforholdet bliver for stort.
Type: BR8HS
Specifikationer
| Varenummer | NGK-BR8HS |
| Mærke | NGK |
| Gevindstørrelse | B = 14mm |
| Nøglestørrelse | B = 21mm (20,8) |
| Modstandsafskærmning | R = Modstand |
| Varmeværdi | 8 |
| Gewindelänge | H = 12,7mm (Kort gevind) |
| Konstruktionsdetalje | S = Standardtype |
Anmeldelser
Tændrør NGK BR8HS