Tændrør NGK BPR5ES
Tændrør NGK BPR5ES
På lager – klar til afsendelse!
- Bestilt før 22:00, afsendes i dag!
- Gratis levering fra kr. 1.049
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Tændrør NGK
NGK tændrør BPR5ES, NGK Tændrør har et bredt udvalg af tændrør af høj kvalitet og dækker dermed den største del af markedet.
Det er vigtigt at kontrollere og udskifte din tændrør rettidigt og regelmæssigt. En svag gnist fra tændrør fører til ujævn drift af motoren. Tændrør slides over tid, de kan blive fede, beskidte eller endda gå i stykker. Brugen af tændrør forbrænder også elektroden, hvilket kan medføre, at elektrodeværdien bliver for stor.
Type: BPR5ES
Specifikationer
| Varenummer | NGK-BPR5ES |
| Mærke | NGK |
| Skruetråddiameter | B = 14mm |
| Nøglemål | B = 21mm (20,8) |
| Struktur | P = Forskjudt isolatorpunkt |
| Afbrydelsesmodstand | R = Modstand |
| Hittegrad | 5 |
| Gevindlængde | E = 19mm (Lang aksel) |
| Konstruktionskarakteristika | S = Standard type |
| Elektrodeafstand | motor: 0,7-0,8mm Bil: 0,8-0,9mm |
Anmeldelser
Tændrør NGK BPR5ES