Tændrør NGK BP8HS
Tændrør NGK BP8HS
På lager – klar til afsendelse!
- Bestilt før 22:00, afsendes i dag!
- Gratis levering fra kr. 1.049
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Tændrør NGK
NGK tændrør BP8HS, NGK Tændrør har et bredt udvalg af tændrør af høj kvalitet og dækker dermed størstedelen af markedet.
Det er vigtigt at kontrollere og udskifte din tændrør rettidigt og regelmæssigt. En svag gnist fra tændrør medfører, at motoren kører uregelmæssigt. Tændrør slides over tid, de kan blive fedtede, forurenede eller endda gå i stykker. Derudover brænder elektroden fra tændrør også lidt væk ved brug, hvilket kan gøre elektrodebuen for stor.
Type: BP8HS
Specifikationer
| Varenummer | NGK-BP8HS |
| Mærke | NGK |
| Skruetråddiameter | B = 14mm |
| Nøglemål | B = 21mm (20,8) |
| Struktur | P = Forskjudt isolatorpunkt |
| Afbrydelsesmodstand | Ingen |
| Hittegrad | 8 |
| Gevindlængde | H = 12,7mm (Kurzer schaft) |
| Konstruktionskarakteristika | S = Standard type |
| Elektrodeafstand | motor: 0,7-0,8mm Bil: 0,8-0,9mm |
Anmeldelser
Tændrør NGK BP8HS