Mezoly karburator PHBG 21mm (model indsats)
Mezoly karburator PHBG 21mm (model indsats)
På lager – klar til afsendelse!
- Bestilt før 22:00, afsendes i dag!
- Gratis levering fra kr. 1.049
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Karburator
Karburator 21mm (model PHBG) fra Mezoly til skubbespruitstykker. Denne karburator findes blandt andet på forskellige AM6 og Derbi skifteknaller.
Størrelse: 21mm
Tilslutning spruitstykke: 25mm (Indvendig diameter, dette er et stik karburator)
Tilslutning filter: M32x1.25 (Her kan en Dell'Orto skål monteres)
Type dyse: Dellorto lille
Choke: Håndchoke
Tilslutninger: Benzin, olie
Passer til: Blandt andet Minarelli AM6 / Derbi
Specifikationer
| Varenummer | MEZ-515351 |
| GTIN | 7439602961977 |
| Mærke | Mezoly |
| motorteknik | 2-takts |
| Choke betjening | Kabel |
| Tilslutninger | Benzin, Olie |
| Diameter karburator | 21mm |
| Tilslutningsmål motor | 25mm |
| Tilkoblingsmål luftfilter | M32 x 1.25 |
| Type tilslutning | Skub ind |
| Gasspjæld | Rund |
| Sprinklerstørrelse | 92 |
| Stationær spraydumper | 50 |
| Type sprøjte | Dellorto klein 5mm |
Anmeldelser
Mezoly karburator PHBG 21mm (model indsats)