Mezoly Karburator 17.5mm Elektrisk choke
Mezoly Karburator 17.5mm Elektrisk choke
På lager – klar til afsendelse!
- Hvis du bestiller før 22:00, afsender vi i dag!
- Gratis levering fra 1049 kr.
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Karburator
Karburator 17.5mm fra Mezoly passer til forskellige scootere med en Minarelli 50cc 2-takts motorblok. Denne karburator er et økonomisk alternativ til den originale karburator.
Størrelse: 17.5mm
Tilslutning indsugningsmanifold: 24mm
Tilslutning filter: 35mm
Type dyse: Dellorto stor
Choke: Elektrisk choke
Tilslutninger: Olie, benzin, kølevæske
Passer til: Universel anvendelig
Specifikationer
| Varenummer | MEZ-111904 |
| EAN | 7439602775765 |
| Mærke | Mezoly |
| Motorteknik | 2-takt |
| Chokebetjening | Elektrisk |
| Karburatortilslutninger | Brændstof, Olie, Kølervæske |
| Gennemløb | 17.5mm |
| Studstilslutningsdiameter | 24mm |
| Luftfilter tilslutningsdiameter | 35mm |
| Studstilslutning | Indstikstilslutning |
| Gasspjældstype | Rund spjæld |
| Gasspjældsnål type | A2 |
| Dysestørrelse | 86 |
| Tomgangsdysestørrelse | 43 |
| Dysetype | Dellorto stor M6 |
Anmeldelser
Mezoly Karburator 17.5mm Elektrisk choke