Karburator Polini CP 19 mm kabelchoke
Beskrivelse
Polini Karburator
Speciel Polini 19 mm CP race karburator. Den Polini CP er den første karburator, der er helt udviklet og produceret af Polini. CP karburatorer er kortere og 40% lettere end traditionelle karburatorer. Den centrisk indtag lige foran venturi sikrer, at denne karburator giver optimale præstationer ved enhver gasspjældsposition. Polini CP karburatorer bliver kontrolleret, testet og justeret på forskellige punkter i fabrikken. Således bliver tætningen af flydeventilen testet under tryk, og flydeniveauet justeres i fabrikken.
Type: CP
Størrelse: 19 mm
Tilslutning til indsugningsmanifold: 25,5 mm
Tilslutning til filter: 46
Type dyse: Keihin PWK
Choke: Kabelchoke
Tilslutninger: Benzin, Olie, Vacuums
Passer til: Universel anvendelig
Download her den omfattende Polini MONTERINGSVEJLEDNING
Specifikationer
| Varenummer | POL-201.1901 |
| EAN | 8054705051739 |
| Mærke | Polini |
| Motorteknik | 2-takt |
| Chokebetjening | Kabelbetjening |
| Karburatortilslutninger | Brændstof, Vakuum, Olie |
| Gennemløb | 19mm |
| Studstilslutningsdiameter | 25mm |
| Luftfilter tilslutningsdiameter | 46mm |
| Studstilslutning | Indstikstilslutning |
| Gasspjældstype | Rund spjæld |
| Gasspjældsnål type | 14/22 |
| Dysestørrelse | 90 |
| Tomgangsdysestørrelse | 40 |
| Dysetype | Keihin sekskant M5 (PWK) |
Anmeldelser
Karburator Polini CP 19 mm kabelchoke