Karburator Dellorto PHVA 17,5mm ED Piaggio / Gilera - Elektrisk choke
Karburator Dellorto PHVA 17,5mm ED Piaggio / Gilera - Elektrisk choke
På lager – klar til afsendelse!
- Hvis du bestiller før 22:00, afsender vi i dag!
- Gratis levering fra 1049 kr.
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Dell'Orto Karburator Gilera & Piaggio
PHVA ED karburator fra mærket Dell'orto. Denne 17.5mm Dellorto karburator passer til de fleste Gilera, Piaggio og Derbi scootere og knallerter. Denne karburator har følgende tilslutninger: Benzin, olie og vakuum.
Mærke: Dell'Orto
Type: PHVA 17.5 ED
Størrelse: 17.5mm
Tilslutning til indsugningsmanifold: 24mm
Tilslutning til filter: 35mm
Type dyse: Dellorto Stor
Choke: Elektrisk choke tilslutning
Tilslutninger: Benzin, olie og vakuum
Passer til: Diverse Gilera, Piaggio og Derbi knallerter.
Bemærk: karburator leveres uden elektrisk choke, denne skal overføres fra den gamle karburator eller købes separat.
Specifikationer
| Varenummer | DEL-1012 |
| Mærke | Dellorto |
| Motorteknik | 2-takt |
| Chokebetjening | Elektrisk |
| Karburatortilslutninger | Brændstof, Vakuum, Olie |
| Gennemløb | 17.5mm |
| Studstilslutningsdiameter | 24mm |
| Luftfilter tilslutningsdiameter | 35mm |
| Studstilslutning | Indstikstilslutning |
| Gasspjældstype | Rund spjæld |
| Gasspjældsnål type | A7 |
| Dysestørrelse | 65 |
| Tomgangsdysestørrelse | 34 |
| Dysetype | Dellorto stor M6 |
Anmeldelser
Karburator Dellorto PHVA 17,5mm ED Piaggio / Gilera - Elektrisk choke