Karburator Dellorto PHBG 21mm CS - Minarelli AM6 Håndchoke
Karburator Dellorto PHBG 21mm CS - Minarelli AM6 Håndchoke
På lager – klar til afsendelse!
- Hvis du bestiller før 22:00, afsender vi i dag!
- Gratis levering fra 1049 kr.
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Dell'Orto Karburator
Choke-delen kan tages ud, så der også kan monteres en kabelchoke på karburator.
Type: PHBG 21 CS
Størrelse: 21 mm
Tilslutning til indsugningsmanifold: 24 - 26 mm (Indvendig diameter, dette er en opskydning karburator)
Tilslutning til filter: M32x1.25 (Her er der monteret en 38 mm Dell'Orto skål)
Type dyse: Dell'Orto Lille
Choke: Håndchoke
Tilslutninger: Benzin & olie tilslutning
Passer til: Bl.a. Minarelli AM6
Denne karburator har ingen vakuumtilslutning!
Specifikationer
| Varenummer | DEL-2633 |
| Mærke | Dellorto |
| Motorteknik | 2-takt |
| Chokebetjening | Manuel choke |
| Karburatortilslutninger | Brændstof, Olie |
| Gennemløb | 21mm |
| Studstilslutningsdiameter | 26mm |
| Luftfilter tilslutningsdiameter | 38mm M32 x 1.25 |
| Studstilslutning | Klemtilslutning |
| Gasspjældstype | Rund spjæld |
| Gasspjældsnål type | W7 |
| Dysestørrelse | 92 |
| Tomgangsdysestørrelse | 50 |
| Dysetype | Dellorto lille M5 |
Anmeldelser
Karburator Dellorto PHBG 21mm CS - Minarelli AM6 Håndchoke