Batteri Nitro YTZ12S Gel 12V 11AH vedligeholdelsesfri
Batteri Nitro YTZ12S Gel 12V 11AH vedligeholdelsesfri
På lager – klar til afsendelse!
- Bestilt før 22:00, afsendes i dag!
- Gratis levering fra kr. 1.049
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Nitro batteri
YTZ12S Batteri fra Nitro, batteri er forudfyldt og kan monteres direkte i køretøjet. batteri leveres komplet med monteringsskruer og manual.
Den store fordel ved denne vedligeholdelsesfrie (GEL) batteri er, at den ikke skal genopfyldes, så vedligeholdelsesfri er. GEL batteri’er må monteres fladt og kan derfor også sendes på denne måde i modsætning til fyldte syre batteri’er.
Batteri type: YTZ12S (GEL SLA)
Spænding: 12 Volt vedligeholdelsesfri
Kapacitet: 11AH
Mål HxBxD: 150x87x110mm
Tilslutningstype: A
Specifikationer
| Varenummer | NIT-120751 |
| GTIN | 5414837002833 |
| Mærke | Nitro |
| Spænding | 12V |
| Batteriteknologi | Gel |
| Kapacitet (Ah) | 11Ah |
| CCA | 210A |
| Længde | 150mm |
| Bredde | 87mm |
| Højde | 110mm |
| CE-mærkning | Ja |
Anmeldelser
Batteri Nitro YTZ12S Gel 12V 11AH vedligeholdelsesfri