Batteri Nitro YTZ10S Gel 12V 8.6AH vedligeholdelsesfri
Beskrivelse
Nitro batteri
YTZ10S Batteri fra Nitro, batteri er forudfyldt og kan monteres direkte i køretøjet. batteri leveres komplet med monteringsskruer og manual.
Den store fordel ved denne vedligeholdelsesfrie (GEL) batteri er, at den ikke skal genopfyldes, så vedligeholdelsesfri er. GEL batteri’er må monteres fladt og kan derfor også sendes på denne måde i modsætning til fyldte syre batteri’er.
Batteri type: YTZ10S (GEL SLA)
Spænding: 12 Volt vedligeholdelsesfri
Kapacitet: 8,6AH
Mål HxBxD: 150x87x93mm
Tilslutningstype: A
Specifikationer
| Varenummer | NIT-120747 |
| GTIN | 5414837002826 |
| Mærke | Nitro |
| Spænding | 12V |
| Batteriteknologi | Gel |
| Kapacitet (Ah) | 8,6Ah |
| CCA | 190A |
| Længde | 150mm |
| Bredde | 87mm |
| Højde | 93mm |
| CE-mærkning | Ja |
Anmeldelser
Batteri Nitro YTZ10S Gel 12V 8.6AH vedligeholdelsesfri