Batteri Nitro YT9B-4 Gel 12V 8AH vedligeholdelsesfri
Batteri Nitro YT9B-4 Gel 12V 8AH vedligeholdelsesfri
På lager – klar til afsendelse!
- Bestilt før 22:00, afsendes i dag!
- Gratis levering fra kr. 1.049
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Nitro batteri
YT9B-4 Batteri fra Nitro, batteri er forudfyldt og kan monteres direkte i køretøjet. batteri leveres komplet med monteringsskruer og manual.
Den store fordel ved denne vedligeholdelsesfrie (GEL) batteri er, at den ikke behøver at blive genopfyldt, så vedligeholdelsesfri er. GEL batteri’er må monteres fladt og kan derfor også sendes på denne måde i modsætning til fyldte syre batteri’er.
Batteri type: YT9B-4 (GEL SLA)
Spænding: 12 Volt vedligeholdelsesfri
Kapacitet: 8AH
Mål HxBxD: 105x150x70mm
Tilslutningstype: A
Specifikationer
| Varenummer | NIT-120759 |
| GTIN | 5414837002697 |
| Mærke | Nitro |
| Spænding | 12V |
| Batteriteknologi | Gel |
| Kapacitet (Ah) | 8Ah |
| CCA | 120A |
| Længde | 149mm |
| Bredde | 70mm |
| Højde | 105mm |
| CE-mærkning | Ja |
Anmeldelser
Batteri Nitro YT9B-4 Gel 12V 8AH vedligeholdelsesfri