Batteri Nitro YT5L Gel 12V 5AH vedligeholdelsesfri
Beskrivelse
Nitro batteri
YT5L Batteri fra Nitro, batteri er forudfyldt og kan monteres direkte i køretøjet. batteri leveres komplet med monteringsskruer og manual.
Den store fordel ved denne vedligeholdelsesfrie (GEL) batteri er, at den ikke skal genopfyldes, så vedligeholdelsesfri er. GEL batteri’er må monteres fladt og kan derfor også sendes på denne måde i modsætning til fyldte syre batteri’er.
Batteri type: Yt5L (GEL SLA)
Spænding: 12 Volt vedligeholdelsesfri
Kapacitet: 5AH
Mål HxBxD: 113x70x105mm
Tilslutningstype: A
Passer til:
Aprilia Scarabeo 100cc 2 Takt AC (Minarelli Motor)
Aprilia Scarabeo Ditech 50cc 2 Takt AC (Morini Motor)
Aprilia SR50 Ditech I.E 50cc 2 Takt LC (Morini Motor)
Generic Cracker 50cc 2 Takt AC
Generic Epico 50cc 2 Takt AC
Generic Ideo 50cc 2 Takt AC
Generic Ideo II 50cc 2 Takt AC
Generic Onyx 50cc 2 Takt AC
Generic Roc 50cc 2 Takt AC
Generic Roc II 50cc 2 Takt AC
Generic Xor 50cc 2 Takt AC
Generic Xor II 50cc 2 Takt AC
Honda Bali SJ 100cc 2 Takt AC
Honda NSR125R 125cc 2 Takt LC
Honda SH 100cc 2 Takt AC
Malaguti F12 Phantom 100cc 2 Takt AC
MBK Booster 100cc 2 Takt AC
MBK Booster X 50cc 2 Takt LC
Peugeot Elyseo 100cc 2 Takt AC
Peugeot Looxor 100cc 2 Takt AC
Peugeot Speedfight 100cc 2 Takt AC
Peugeot Trekker 100cc 2 Takt AC
Peugeot Vivacity 100cc 2 Takt AC
Peugeot X-Fight 100cc 2 Takt AC
Suzuki Address-V 100cc 2 Takt AC
Vespa ET2 Iniezione 50cc 2 Takt AC
Yamaha Bw's 100cc 2 Takt AC
Yamaha Bw's 100cc 2 Takt AC
Yamaha Giggle 50cc 4 Takt LC
Yamaha TZR125R 125cc 4 Takt LC
Yamaha Vino 50cc 4 Takt LC
Yamaha Zuma 100cc 2 Takt AC
Specifikationer
| Varenummer | NIT-120118 |
| GTIN | 5414837002635 |
| Mærke | Nitro |
| Spænding | 12V |
| Batteriteknologi | Gel |
| Kapacitet (Ah) | 5Ah |
| CCA | 80A |
| Længde | 113mm |
| Bredde | 70mm |
| Højde | 108mm |
| CE-mærkning | Ja |
Anmeldelser
Batteri Nitro YT5L Gel 12V 5AH vedligeholdelsesfri