Batteri Nitro YT14B-4 Gel 12V 12AH vedligeholdelsesfri
Batteri Nitro YT14B-4 Gel 12V 12AH vedligeholdelsesfri
På lager – klar til afsendelse!
- Bestilt før 22:00, afsendes i dag!
- Gratis levering fra kr. 1.049
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Nitro batteri
YT14B-4 Batteri fra Nitro, batteri er forudfyldt og kan monteres direkte i køretøjet. batteri leveres komplet med monteringsskruer og manual.
Den store fordel ved denne vedligeholdelsesfrie (GEL) batteri er, at den ikke skal genopfyldes, så vedligeholdelsesfri er. GEL batteri’er må monteres fladt og kan derfor også sendes på denne måde i modsætning til fyldte syre batteri’er.
Batteri type: YT14B-4 (GEL SLA)
Spænding: 12 Volt vedligeholdelsesfri
Kapacitet: 12AH
Mål HxBxD: 150x70x145mm
Tilslutningstype: A
Specifikationer
| Varenummer | NIT-121292 |
| GTIN | 5414837002758 |
| Mærke | Nitro |
| Spænding | 12V |
| Batteriteknologi | Gel |
| Kapacitet (Ah) | 12Ah |
| CCA | 210A |
| Længde | 150mm |
| Bredde | 69mm |
| Højde | 145mm |
| CE-mærkning | Ja |
Anmeldelser
Batteri Nitro YT14B-4 Gel 12V 12AH vedligeholdelsesfri