Tændrør NGK BR5HS
Tændrør NGK BR5HS
På lager – klar til afsendelse!
- Hvis du bestiller før 22:00, afsender vi i dag!
- Gratis levering fra 1049 kr.
- Kunder bedømmer K-parts til 9,4
Beskrivelse
Tændrør NGK
NGK tændrør BR5HS, NGK Tændrør har et bredt udvalg af tændrør af høj kvalitet og dækker dermed det største område af markedet.
Det er vigtigt at kontrollere og udskifte din tændrør rettidigt og regelmæssigt. En svag gnist fra tændrør medfører ujævn drift af motoren. Tændrør slides over tid, de kan blive tilstoppede, blive snavsede eller endda bryde sammen. Også ved brug brænder elektroden fra tændrør konstant lidt af, hvilket kan få elektroden til at komme for langt fra hinanden.
Type: BR5HS
Specifikationer
| Varenummer | NGK-BR5HS |
| Mærke | NGK |
| Gevindstørrelse | B = 14mm |
| Nøglestørrelse | B = 21mm (20,8) |
| Modstandsafskærmning | R = Modstand |
| Varmeværdi | 5 |
| Gewindelänge | H = 12,7mm (Kort gevind) |
| Konstruktionsdetalje | S = Standardtype |
Anmeldelser
Tændrør NGK BR5HS